برای مشاهده لیست بروز قیمت فرش ها کلیک نمایید : یکشنبه ۰۰/۸/۲

فرش کاشان
کارخانه فرش ماشینی کاشان

» فرش خیلی بزرگ

فرش بزرگ

انتخاب فرش برای منزل یکی از موارد مهم و وقت گیر است . به این دلیل وقت گیر است که انتخاب فرش مناسب منزل که با طرح و سبک وسایل ما و پالت رنگ انتخابی منزل مان متناسب باشد ، در میان انواع فرش ماشینی با انواع قیمت کار سخت و زمان گیری است . از طرفی فرش عنصر قدرتمندی در منزل است و روی تمامی وسایل منزل تاثیر می گذارد . فرش می تواند به تنهایی تاثیر و زیبایی سایر وسایل منزل را بگیرد و یا اینکه آن را مضاعف کند .
هم چنین ، با طرح و رنگ فرش می توان تاثیری را به منزل القا کرد که از لحاظ بصری بر روان انسان تاثیر گذاشته و باعث می شود محیط خانه یک محیط دنج و یا سرد و بی روح برای افراد خانه گردد .
بزرگی و کوچکی مبل در نظم و نظام منزل و بخشیدن اصالت و کاربرد به فضاهای مختلف آن تاثیر به سزایی دارد .
مثلا استفاده از فرش های بزرگ در بخش هایی از خانه و استفاده از فرش های کوچک با شکل های مختلف در برخی مناطق دیگر، خود در آفرینش فضاهای کاربری مختلف بدون وجود دیوار در بین آنها ، تاثیر گذار است .
فرش های خیلی بزرگ برای مناطق خاص
فرش های بزرگ رایج در بازار فرش ، فرش های دوازده متری هستند. اما منظور ما از فرش های بزرگ ، فرش های سفارشی هستند ، مثلا در مساجد به جای اینکه از فرش های با قطعه های کوچک به تعداد زیاد استفاده شود ، از یک فرش سفارشی به اندازه ی کل محیط و پوشاندن ان استفاده می کنند .
این فرش ها با دستگاه های بسیار بزرگ بافته نمی شوند بلکه طراحی آن هنرمندانه است . به گونه ای که شما سفارش خود را به شرکت های فرشی که انواع فرش های سفارشی را برای افراد تامین می کنند ، ابراز می دارید . سپس آنها به وسیله ی پرسنل خود ، از محیطی که قرار است مفروش گردد دیدن می کنند و متناسب با شکل هندسی فضا فرشی طراحی می کنند که یکپارچه کل فضا را در بر بگیرد . سپس به وسیله ی ماشین الات نساجی بخش های مختلف این فرش را بافته و سپس در محل ، آن ها را به شکل یک فرش یکپارچه به هم دوخت می زنند و اگر فرش شما دستباف باشد که به صورت یک تخته به وسیله ی دستگاه های بزرگ فرش بافی تهیه می شود .
فرش های خیلی بزرگ با شکل های خاص
مسجد که در بالا ذکر شد یک مثال بود برای بافتن فرش های خیلی بزرگ که توسط مساجد سفارش داده شده و توسط شرکت های فرش های ماشینی برای ایران و سایر مناطق دنیا بافته می شود.
اما هستند فضاهایی که افراد به دلیل سلیقه ی خاصی که دارند دوست دارند فرش شان کل فضا را یک پارچه بپوشاند و از چند تخته فرش، برای مفروش کردن اتاق شان استفاده نکنند. همانطور که می دانید همه ی فضاها به شکل مستطیل یا مربع نیستند و به شکل های قناس یا غیر منتظم می باشند. برای مفروش کردن این فضاها نیز نگرانی خاصی نیست و صنعت فرش ایران به قدری پیشرفت کرده که، می تواند هر فضایی را با فرش بپوشاند.
مثلا در سالن پذیرایی خود، شکل هندسی خاصی به صورت انحنا، بیضی لوزی و یا به طور کلی دایره ای شکل دارید می توانید فرش تان را به صورت یکپارچه به گونه ای که کل انحنا معماری فضای شما بپوشاند دریافت کنید. بیشتر کشورهای عربی که دارای منازل بزرگ و سالن های پذیرایی بزرگ میباشند، به ایران سفارش فرش دارند و فضای منازل خود را با فرش های ماشینی با شکل های خاص و متراژ بزرگ زینت می دهند.
هم چنین ادارات و هتل ها فرش های ساده یا طرح دار خود را در شکل های مختلف و متنوع در متراژهای وسیع متناسب با پلان فضا سفارش می دهند.
انواع فرش های خیلی بزرگ
شرکت های فرش های ماشینی ، انواع فرش های قواره بزرگ را در جنس های مختلف از جمله اکریلیک ، اکریلیک هیت ست ، پلی استر تولید می کند . که این گونه فرش ها در محل در صورت شست وشو با تجهیزات شست و شوی فرش در محل تطهیر می شوند و هم چنین این گونه فرش ها به صورت پازلی در محل به هم متصل و از هم جدا می گردند .
فرش های قواره بزرگ ، فرش های با پلان های خاص ، در اندازه های مختلف ، فرش های دارای عرض بلند ، فرش ماشینی سایز بزرگ ، فرش های بزرگ به صورت گرد و دایره ای ، فرش های یکپارچه بزرگ ، فرش های سفارشی چند ضلعی و یا شکل های هندسی مختلف، فرش تشریفات و فرش سجاده ای از جمله فرش هایی هستند که در متراژها و مساحت مختلف متناسب با محیط بافته می شوند.
موارد استفاده از فرش های خیلی بزرگ
این گونه فرش ها در منازل مسکونی ، در هر مساحت
سالن های پذیرایی
هتل ها و لابی آنها
ساختمان های لوکس
مسجد ها و حسینیه ها
وزارت خانه ها و ....
بافته می شوند .

برچسب
نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی فرش کاشان
•  مشخصات فنی و تکمیلی فرش ماشینی قبل از خرید
•  قوانین و مقررات خرید از فرش کاشان
•  مزایای پرداخت کامل صورتحساب یا فاکتور خرید فرش ماشینی به صورت اینترنتی
•  ضمانت اصل بودن فرش ماشینی
•  راهنمای خرید اینترنتی فرش
مشاوره و پشتیبانی فرش ماشینی کاشان
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه